Dbanie o własny wizerunek w sieci


Podstawowe założenia

Przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności w sieci warto zastanowić się nad celem i ewentualnymi konsekwencjami swoich czynów. Często osoby zajmujące wysokie i odpowiedzialne stanowiska (np. prezesi, urzędnicy publiczni, dyrektorzy, sędziowie) nie potrafią chronić swojej prywatności w Internecie i na własne życzenie niszczą swój wizerunek, tak ważny w sferze służbowej i kontaktach z klientami lub współpracownikami.

Przemyślane działania

Największą pokusę stanowią portale społecznościowe, które wręcz skłaniają do obnażania swojego życia prywatnego i relacjonowania każdego wydarzenia. Nie ma znaczenia czy jest to własny ślub, narodziny dziecka, zagraniczna wycieczka czy zwykłe wyjście do restauracji. Jedno niewłaściwe zdjęcie, niepoprawny politycznie wpis, powiązania z patologicznym towarzystwem czy wulgarny komentarz może zniszczyć karierę i wpłynąć na utratę rodziny lub przyjaciół. W przypadku firm największym błędem jest niewłaściwa obsługa klienta (niepochlebna opinia powodem wyzwisk, publiczne konflikty), wyznania byłych pracowników, nieudane transakcje na duże kwoty, usługa wykonana nieprofesjonalnie czy nieporozumienia finansowe.

Pomoc specjalistów

Jeśli w internetowej przestrzeni krążą niewygodne informacje na temat dowolnej osoby lub biznesu istnieje szansa na ich trwałe usunięcie lub chociaż zamaskowanie. Oczywiście o pomoc najlepiej poprosić fachowca, który podejmie odpowiednie kroki, np. postara się przekonać portale do usunięcia krzywdzących i nieobiektywnych artykułów czy wypowiedzi, spróbuje skasować historię strony internetowej lub konta na popularnym portalu oraz skłoni byłych lub obecnych klientów do wyrażenia aktualnej opinii.


Źródło: http://wegliniec24.pl/2016/08/jak-dbac-o-swoj-wizerunek-w-sieci/